MS sonxTOP
Ultradźwiękowa zgrzewarka seryjnaMS sonxTOP Opus, Nexus, Fusion i Genesis

Modele maszyn MS sonxTOP Genesis, Fusion, Nexus i Opus są dostępne w wariantach z częstotliwościami roboczymi 20 kHz, 30 kHz i 35 kHz.

Generatory w wariancie 20 kHz mogą mieć moc 2.500 W, 4.000 W lub 5.000 W, a w przypadku maszyn Genesis i Fusion nawet do 6.000 W. 

Warianty 30 kHz oraz 35 kHz posiadają generatory o mocy zgrzewania 1.000 W lub 2.000 W. 

Modele maszyn MS sonxTOP Genesis, Fusion, Nexus i Opus są dostępne w wariantach z częstotliwościami roboczymi 20 kHz, 30 kHz i 35 kHz. 

Generatory w wariancie 20 kHz mogą mieć moc 2.500 W, 4.000 W lub 5.000 W, a w przypadku maszyn Genesis i Fusion nawet do 6.000 W. Warianty 30 kHz oraz 35 kHz posiadają generatory o mocy zgrzewania 1.000 W lub 2.000 W.

 

Serwonapęd wraz z regulacją siły i prędkości

W przeciwieństwie do konwencjonalnych rozwiązań pneumatycznych, zintegrowany serwonapęd całkowicie eliminuje użycie sprężonego powietrza, dlatego wszystkie zgrzewarki MS sonxTOP mogą być stosowane w środowisku „clean room”, będącym standardem w przemyśle medycznym i farmaceutycznym. Poza tym maszyn tych można bezproblemowo używać w różnych sektorach i branżach! Pomiar drogi odbywa się w sposób absolutny na całym skoku. Możliwy skok roboczy wynosi ponad 400 mm, jest elastyczny i automatycznie pozycjonowany. Dotyczy to również ustawienia pozycji wyzwalającej (trigger point) i pozycji roboczych, które można zapisać. Manualna, czasochłonna i uciążliwa obsługa przestała być koniecznością. Wszystko jest regulowane w pełni elektrycznie. Z racji dużych prędkości posuwu do 240 mm / s, użytkownicy mogą zdecydowanie zwiększyć produktywność procesu. 

Inteligentne sterowanie siłą i prędkością zostało idealnie zgrane z precyzyjnym serwonapędem. Zapewniono powtarzalność zdefiniowanych procesów zgrzewalniczych dzięki automatycznemu wykrywaniu zgrzewanych komponentów - nawet przy najmniejszych siłach wynoszących od 5 N. Kontrola siły jest możliwa w całym oknie procesowym - do 3000 N. Jednocześnie można zdefiniować indywidualne profile prędkości do 240 mm / s. Wyjątkowo czuła regulacja pomaga od samego początku uniknąć uszkodzeń komponentów podczas zgrzewania i zachować najdokładniejsze tolerancje. Możliwość zgrzewania sterowanego siłą i prędkością umożliwia, w zależności od zastosowania, uzyskanie optymalnego wyniku. Jest to wyjątkowa funkcja, którą mogą zaoferować tylko nowe maszyny z serii ultradźwiękowej MS sonxTOP! 

Podsumowując: zintegrowany serwonapęd zapewnia wyjątkową wydajność dzięki skróceniu czasu cyklu, a jednocześnie zapewnia maksymalną elastyczność i szybką wymianę komponentów. Właśnie te imponujące funkcje maszyny mogą dać użytkownikowi decydującą przewagę konkurencyjną w czasach dużego nacisku na innowacyjność i skracanie cykli produkcyjnych. Maszyna jest bezkompromisowa w kwestii jakości. Jednolita plastyfikacja podczas procesu zapewnia doskonałe wyniki zgrzewania - niezależnie od stopnia złożoności wymagań dotyczących zgrzewanego elementu.


 

Intuicyjna obsługa

Pełne monitorowanie procesu i pełna wizualizacja procesu zgrzewania. Człowiek i maszyna jako jedność - maszyny ultradźwiękowe MS sonxTOP do zgrzewania, zgrzewania rozdzielającego - łączą. Bardzo przyjazna dla użytkownika wizualizacja na kolorowych wyświetlaczach o wysokiej jakości z technologią ekranu dotykowego. Interfejs użytkownika jest podzielony na trzy hierarchie informacyjne, co umożliwia bardzo szybki dostęp do żądanych funkcji i informacji. Liczne przejrzyste ikony oraz objaśniająca grafika i tabele zapewniają maksymalną przejrzystość. Dodatkowe urządzenia peryferyjne, takie jak skanery lub kamery, można łatwo kontrolować bez specjalnej wiedzy programistycznej. Funkcja pokazująca zdjęcie lub rysunek zgrzewanego element pozwala na szybkie rozpoznanie, wgląd i załadowanie odpowiednich receptur zgrzewalniczych. Liczne grafiki i tabele oraz duża liczba wskazywanych parametrów umożliwiają dokładne monitorowanie procesu. W zależności od modelu maszyny i wariantu, ekrany dotykowe są dostępne w rozmiarach 10, 15 lub 17 cali. Systemy wspomagające konfigurację, zdalna konserwacja, serwis i aktualizacje ułatwiają codzienną pracę. 

 

Opatentowana MS paralliCer-Technology®

Centralnym punktem odpowiedzialnym za precyzję nowych seryjnych maszyn ultradźwiękowych jest MS paralliCer-Technology®. Zapewnia pełną równoległość sonotrody i przedmiotu obrabianego - a tym samym szczelne, jednolite, bardzo wytrzymałe zgrzewy, nawet przy zgrzewaniu z dużymi siłami lub przy ogromnych obciążeniach. Słowem kluczowym jest tu „brak ugięć” - opatentowana technologia zastosowana w nowych maszynach z serii ultradźwiękowej MS. Technologia paralliCer® MS jest integralną częścią zgrzewarek stołowych MS sonxTOP Genesis i Fusion.


 

Łączność

Łączność - łączenie ludzi, maszyn, a nawet całego świata - jest w tej chwili światowym trendem. Przemysł nie może już dłużej zamykać się przed tym trendem, zwłaszcza, że wiążą się z nim ogromne korzyści. Rodzina produktów MS sonxTOP również ma wiele do zaoferowania w tym zakresie. Dzięki oddzielnym aplikacjom usługowym i produkcyjnym MS również wykorzystuje stworzony potencjał. Kluczowe funkcje jakie oferują aplikacje to przykładowo: monitorowanie procesu niezależnie od czasu i miejsca w którym przebywamy, w tym dokumentację - lub pełen przegląd parku maszynowego MS sonxTOP bez konieczności pobytu na produkcji. Różne interfejsy zapewniają bezpieczną transmisję sygnałów i informacji. 


 

 Zintegrowany test rozciągania

Zgrzewarki ultradźwiękowe z serii MS sonxTOP to maszyny z wieloma talentami. Oprócz ich głównego zadania – zgrzewania i zgrzewania rozdzielającego tworzywa - można je opcjonalnie wykorzystać również do prób rozciągania. Niezbędna konfiguracja odbywa się w zaledwie kilku krokach. Użytkownicy mogą dzięki temu zaoszczędzić na zakupie oddzielnych maszyn do testów rozciągania. Parametry testu zgrzewania i rozciągania można udokumentować i bezpośrednio ze sobą łączyć.


 

Szybka i łatwa wymiana jednostek drgających

Beznarzędziowa wymiana uchwytów obrabianych przedmiotów i jednostek drgających odbywa się łatwo i szybko. Wszystko co należy zrobić to przełożyć dźwignię i wyjąć uchwyt jednostki drgającej.  Po włożeniu nowej jednostki  pozostaje tylko ponownie przełożyć dźwignię - to wszystko! Odpowiednie receptury zgrzewalnicze dla nowych produktów można wybrać zarówno automatycznie, jak i ręcznie. Dzięki MS sonxTOP, często żmudna i czasochłonna konfiguracja odeszła w zapomnienie. Automatyczne indeksowanie po szybkiej zmianie zapewnia utrzymanie stałej jakości zgrzewania już od pierwszego komponentu i eliminuje braki.


Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem dotyczącym maszyn z serii sonxTOP, jak również do obejrzenia kompletnego prospektu MS sonxWORLD:
Linked In youtube