MS sonxTOP
Ultradźwiękowy ręczny pistolet zgrzewalniczy


Maksymalna powtarzalność zgrzewów wykonywanych manualnie

Nasza ręczna zgrzewarka to najnowocześniejsze urządzenie na rynku, którebazuje na rozwiązaniach wykorzystanych w ultradźwiękowych maszynach seryjnych MS sonxTOP - które zdobyły Złoty Medal na targach PLASTPOL 2019. Zaimplementowane zostały w nim zaawansowane funkcje pozwalające m.in. na sterowanie procesem i zapewnienie jego powtarzalności dla kolejnych zgrzewów poprzez zadawanie kombinacji parametrów, czy monitorowanie i ocena poprawności wykonania każdego połączenia.


 
Jednostka sterowania:
  • Wyposażona jest w kolorowy, dotykowy wyświetlacz.
  • Przyjazny dla użytkownika interfejs został zaprojektowany dla wyjątkowo wygodnej, prostej obsługi z szybkim dostępem do najważniejszych funkcji.
  • Podstawową zaletą jest zastosowanie nowoczesnego generatora ultradźwiękowego MS sonxGEN oraz zaawansowanych funkcji parametryzacji i monitorowania procesu. Operator ma możliwość wyboru niezależnych opcji wyłączenia, co umożliwia wykonywanie powtarzalnych zgrzewów na podstawie np. stałej czasu procesu, stałej energii wprowadzanej do łączonych elementów czy osiąganej mocy maksymalnej.
  • Możliwe jest zapisanie do 3 zestawów parametrów, które z poziomu głównego menu można następnie szybko przełączać.
  • Rzeczywiste wartości amplitudy, poboru mocy i energii oraz czasu zgrzewania, są monitorowane przez urządzenie i przedstawiane w przejrzystej formie graficznej – łatwych do odczytu wykresów.
  • Kolejną istotną funkcjonalnością jest nadzór nad produkcją przy pomocy wbudowanego licznika części. Co więcej, na podstawie zadanych tolerancji jednostka jest w stanie automatycznie oceniać, które spośród procesów zostały prawidłowo przeprowadzone, a które można uznać za braki.
  • Dostęp do poszczególnych funkcji urządzenia może zostać ograniczony – umożliwia ono zarządzanie użytkownikami i nadawanie im praw administratora, ustawiacza czy operatora. Fizycznie jednostka sterująca posiada także solidną obudowę z uchwytami do wygodnego umieszczenia jej w miejscu pracy.
 
Ręczny pistolet zaprojektowany został w bardzo ergonomiczny sposób – jest wygodny w użyciu i lekki, przez co nie powoduje zmęczenia nawet w przypadku długotrwałej pracy. Posiada komfortową, antypoślizgową powierzchnię i umożliwia zarówno klasyczne chwytanie go jako pistolet bądź błyskawiczne umożliwienie zastosowania chwytu „młotkowego” po obróceniu jednej jego części. 

Oferujemy także szeroki zakres sonotrod przeznaczonych dla różnych wariantów zgrzewania i powierzchni jak również do spoin nitowych. W ofercie wyceniona została sonotroda o okrągłym zakończeniu i specjalnej radełkowanej fakturze, która pozytywnie wpływa na dystrybucję energii wewnątrz zgrzewanego materiału. Przed ewentualnym zakupem ustalimy oczywiście jaka sonotroda byłaby najlepsza dla Państwa zastosowań, możemy również dostarczyć kilka różnych narzędzi. 

Opcjonalne wyposażenie obejmujem.in. specjalną walizkę przeznaczoną do transportu kompletnego zestawu, wyposażoną w uchwyt oraz kółka (do zastosowania w formie wózka), zapewniającą pełne bezpieczeństwo przemieszczenia oraz przechowywania oraz uchwyt do odkładania pistoletu.

Oferujemy więc najnowocześniejszy sprzęt na rynku o wyjątkowo szerokim spektrum możliwości i najwyższej jakości wykonania oraz bardzo intuicyjnej obsłudze!
 
 
 
Linked In youtube