ZGRZEWANIE ULTRADŹWIĘKOWE

Jest to wyjątkowo szybka, efektywna, precyzyjna i powtarzalna metoda łączenia tworzyw sztucznych bez potrzeby stosowania dodatkowych materiałów spajających czy klejów. Pozwala uzyskać czyste, wytrzymałe i szczelne połączenia dzięki miejscowej emisji ciepła tylko w obszarze łączenia i nie naraża komponentów na uszkodzenia wobec zbyt dużego nacisku. Przy zastosowaniu ultradźwięków możliwe jest również łączenie materiałów termoplastycznych z innymi (np. metalami, drewnem), formowanie kształtowe, nitowanie czy obróbka włóknin narzędziami obrotowymi (w tym ich łączenie, cięcie czy nanoszenie wzorów).W ofercie Dukane znajdą Państwo m.in.:

  • Najnowocześniejsze zgrzewarki serwonapędowe z serii Infinity™ wyposażone w autorską, opatentowaną technologię Melt-Match®: https://www.dukane.com/products/ultrasonic-products/ultrasonic-welders/infinity-with-melt-match

    Seria Infinity to owoc ponad 50-letniego doświadczenia Dukane w zgrzewaniu ultradźwiękowym - najbardziej zaawansowane i precyzyjne, a przy tym kompaktowe i uniwersalne zgrzewarki serwonapędowe oferowane w kilku wariantach, wraz z kompletnym stołem roboczym lub jako systemy Thruster do prostej integracji. 


Przejmij pełną kontrolę nad każdym etapem procesu zgrzewania ultradźwiękowego dzięki systemowi zgrzewania ultradźwiękowego Infinity™ z funkcją Melt-Match®. Zapewnia on dokładność, niezawodność i łatwą replikację sprawdzonych procesów w celu szybszej i bardziej opłacalnej produkcji. Korzystając z funkcji Melt-Detect™, użytkownik może uniknąć odkształcenia głowic energetycznych podczas procesu zgrzewania, uzyskać równomierne stopienie i hermetyczne uszczelnienie. Parametry Melt-Match® kontrolują proces spawania "w ruchu" z kontrolą siły w zamkniętej pętli w czasie rzeczywistym, oprócz kontroli prędkości w czasie rzeczywistym. Siłę i prędkość spawania można zaprogramować w 10 niezależnych segmentach, aby dopasować je do szybkości płynięcia materiału.

Nie pozostawiamy miejsca na błędy w procesie zgrzewania ultradźwiękowego. Dzięki maszynom z serii Infinity™ zyskują Państwo kontrolę i elastyczność w programowaniu i wdrażaniu procesu zgrzewania niezbędną do uzyskania maksymalnej wydajności i skuteczności.


Pneumatyczne maszyny do zgrzewania ultradźwiękowego P220 oferują intuicyjne sterowanie procesem, solidną konstrukcję mechaniczną i wiele zaawansowanych trybów zgrzewania zapewniających niezrównaną precyzję i powtrzalną jakość połączenia. Zaawansowane metody uruchamiania procesu obejmują nasze opatentowane programowalne wyzwalanie przez moc i wyzwalanie przez siłę, eliminując tym samym wszelkie nastawy mechaniczne, co znacząco poprawia dokładność i powtarzalność procesu. Prostota obsługi i solidna konstrukcja są gwarancją spójnych i niezawodnych rezultatów zgrzewania za każdym razem. Maszyna monitoruje pozycje zgrzewania (uruchomienie, zgrzewanie, docisk), moc, energię i inne parametry z programowalnymi tolerancjami dla podejrzanych/złych zgrzewów w celu monitorowania jakości i spójności zgrzewania podczas pracy.

 


W portfolio Dukane znajduje się kilka serii nowoczesnych generatorów ultradźwiękowych gwarantujących maksymalną elastyczność dzięki możliwości zgrzewania w wielu trybach (droga, energia, moc szczytowa, czas lub tryb ciągły w ustalonym zakresie tolerancji dla wszystkich parametrów). Udoskonalone zarówno pod kątem hardwarowym jak i softwarowym produkty pozwalają na uzyskanie znacznie bardziej dokładnych i powtarzalnych rezultatów, w dodatku są proste w integracji. Oprogramowanie iQLinQ™ umożliwia dostęp do danych zgodny ze standardami Przemysłu 4.0. Zapewniamy wsparcie dla wszystkich najważniejszych protokołów komunikacyjnych, a także możliwość podłączenia bezpośrednio do PC przy pomocy portu iQ AiM™ USB.


Dukane słynie z gotowości i zdolności do zaspokajania specjalistycznych potrzeb klientów. Dla wszystkich tych, którzy wymagają rozwiązania "pod klucz", posiadamy niezbędne zaplecze w postaci ludzi, produktów, doświadczenia i wspacia, dzięki czemu zaspokajamy nawet najbardziej wymagające potrzeby klientów na całym świecie. Dukane wyprodukowało setki niestandardowych stacji, aby spełnić unikalne wymagania naszych klientów. Ergonomiczne stoły, wydajne stanowiska robocze i obudowy dźwiękochłonne to tylko niektóre z rozwiązań inżynieryjnych oferowanych przez Dukane. Od prostych do złożonych rozwiązań, Dukane może zaprojektować i zbudować system dedykowany dla Państwa aplikacji. Wiele z tych systemów wyposażonych jest w optyczne czujniki obecności części, stoły wahadłowe z serwomechanizmem zapewniające ergonomiczny załadunek części lub kurtyny świetlne zwiększające bezpieczeństwo

 

Zgrzewarki manualne Dukane charakteryzują się ergonomiczną konstrukcją z miękkim uchwytem, kompaktowymi wymiarami i wyjątkowo niską masą. Solidne mocowanie układu zapewnia bezawaryjną pracę, każde urządzenie posiada także złącze do chłodzenia. Systemy ręczne są idealne do manualnego zgrzewania punktowego, kotwienia, nitowania, cięcia czy mocowania. Generatory iQ serii HP-E są standardowo wyposażone w funkcję kontroli czasu i energii. Wyświetlacz to wielokolorowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z dużym, łatwym do odczytania tekstem. Dotykowe, intuicyjne klawisze wraz z wielojęzycznym menu sprawiają, że programowanie i obsługa są praktycznie bezproblemowe. Wbudowane zabezpieczenie obwodu i wizualne odczyty stanu awarii zapewniają niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

 


 

Linked In youtube